
Laukiantis vaikelio, o ypač pirmąjį kartą, būsimoms mamytėms kyla šimtai klausimų, pradedant nuo to ką galima valgyti ir baigiant – kokius svarbiausius daiktus reikėtų turėti pasitinkant mažylį. Kūdikio kraitelis – vienas iš maloniausių rūpesčių, aplankančių paskutiniais nėštumo mėnesiais.
Kraitelio atsiradimo istorija ir populiarumas visame pasaulyje
Kūdikio kraitelis atsirado dar 1920-aisiais metais Suomijoje, kuomet jaunai ir nepriklausomai valstybei buvo pasiūlyta idėja padovanoti būtinųjų daiktų kraitelį visoms besilaukiančioms vaikelio šeimoms. Taip ir kilo paprasta, bet labai svarbi idėja, šiandien gerai žinoma pavadinimu – kūdikio kraitelis. Kraitelio idėja sulaukė didelio populiarumo ne tik visame pasaulyje, bet ir lietuvoje. Jau kelintus metus iš eilės daugelis lietuvos savivaldybių, besilaukiantiems vaikelio šeimynoms, dovanoja būtinųjų daiktų kraitelį.
Kūdikio kraitelis. Svarba ir jo turinys
Kiekvienai besilaukiančiai moteriai nėštumo periodas suteikia pačių įvairiausių jausmų: nuo naujų pojūčių iki malonių pasiruošimo darbų. Pagunda pirkti rūbelius, batelius, žaislus ar priemones išties didelė, bet vertėtų neskubėti ir pagalvoti, kokių daiktų išties gali prireikti ruošiantis mažylio atėjimui į šį pasaulį. Internete sklando gausybė rekomendacijų apie kūdikio kraitelio sudėtį, tad kartu su herupa.lt skaitytojais dalinamės kruopščiai atrinktu reikalingiausių daiktų sąrašu.
Vaistinėlė puikiai savijautai:
- Kremas nuo iššutimų. Kremas skirtas naudoti tik tuomet, kai pašus ar paraus kūdikio odelė;
- Spiritas ir kalio permanganato tirpalas bambutei. Rekomenduojama iš anksto pasikonsultuoti su savo šeimos gydytojų dėl bambutės priežiūros priemonių.
- Lašiukai nuo pilvo pūtimo. Jeigu jaučiate, kad Jūsų mažyliui skaudą pilvuką, turėkite šiuos lašiukus atsargoje. Visada rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų lašiukų Jūsų mažyliui.
- Jaučiate, kad Jūsų vaikas karščiuoja? Rekomenduojame turėti termometrą! O jeigu šis prietaisas elektrinis – Jums taps tikru pagalbininku norint greitai ir patogiai nustatyti temperatūrą.
Higienos priemonės kūdikio švarai:
- Vonelė. Būtinas daiktas, palengvinantis kūdikio prausimo procecą. Rekomenduojama įsigyti vos didesnę vonelę, kadangi, kaip žinia – vaikai greitai auga.
- Nagų žirklutės. Nagų žirklutės su bukais galais, skirtos mažiems kūdikio nagučiams prižiūrėti.
- Nosies aspiratorius. Kūdikio kvėpavimo palengvinimui ir slogos suvaldymui rekomenduojame turėti elektrinį nosies aspiratorių. Šio prietaiso dėka greitai ir paprastai išvalysite kūdikio nosytės ertmę ir palengvinsite kvėpavimą. Su elektriniu nosies aspiratoriumi higieniškai prižiūrėsite vaiko nosytę, todėl galėsite pamiršti jau seniai nusistovėjusius nosies valymo metodus.
- Inhaliatorius. Užpuolus slogai, gerklės skausmui ar net esant alergijoms, rekomenduojama naudotis inhaliatoriumi. Belaidis inhaliatorius taps tikru pagalbininku vaikelio kvėpavimo takams.
- Drėgnos servetėlės. Drėgnos servetėlės tikras pagalbininkas, padėsiantis išvalyti kūdikio užpakaliuką, tad keisdama sauskelnes užtruksite kur kas trumpiau.
- Sauskelnės arba vystyklai. Galima rinktis tarp vienkartinių sauskelnių arba daugkartinio naudojimo vystyklų. Kainos atžvilgiu sutvarkyti kūdikio užpakaliuką užtruksite trumpiau naudojantis vienkartinėmis sauskelnėmis, kadangi daugkartinio naudojimo vystyklai užiims daugiau laiko juos skalbiant.
- Muiliukas arba prausiklis. Specialus, jautriai kūdikio odai skirtas muiliukas arba prausiklis. Rekomenduojama, kad priemonė būtų.
Patogiam maitinimui:
- Buteliukas. Tiek, kiek prireiks, norint spėti juos išplauti ir sterilizuoti.
- Čiulptukas. Teorijų apie čiulptukus galima išgirsti įvairiausių, tad pagal vaikutį galite nuspręst ar ši priemonė Jums reikalinga.
- Žindukas. Tiek, kiek prireiks, norint spėti juos išplauti ir sterilizuoti.
- Marlės. Puiki apsauga vaikeliui atpilant.
- Tepalas krūtinei. Tai tarytum pagalba mamos krūtinei žindymo metu. Kuomet vaikas jau išmoks teisingai žįsti, šio tepalo jau nebeprireiks.
Ramybės ir poilsio zona – vaiko kambarys:
- Lovytė su čiužinuku. Patariame išsirinkti lovytę, atitinkančią individualius poreikius.
- Patalynės komplektai.
- Vystyklai arba pervystymo patiesaliukai.
- Vežimėlis. Rinkoje galima rasti nuo tradicinių iki sportinio varianto vežimėlių.
- Automobilinė kėdutė. Būtina auto-kėdutė, norint keliauti mašina kartu su vaiku.
Lopšys, šilta anklodė, vystymosi stalas, linguojanti kėdutė, miegmaišis ir daugelis kitų daiktų, skirtų kokybiškam kūdikio poilsiui, nėra pirmo būtinumo, bet pagal Jūsų poreikius gali papildyti kūdikio kraitelį.
Drabužiai:
- Kepurėlė. Kepurėlė rekomenduojame natūralaus pluošto. Ypač pagelbės saugant ausytes visais metų laikais.
- Smėlinukai. Ilgų ar trumpų rankovių smėlinukus galite rinktis priklausomai nuo metų laiko.
- Šliaužtinukai.
- Kojinaitės.
Rekomenduojama įsigyti natūralaus pluošto – medvilninius drabužėlius kūdikiams. Taipogi, renkantis kūdikio kraitelį, pravers patarimas pirkti drabužėlius, smėlinukus, šliaužtinukus, kojinaites ar avalynę keliais dydžiais didesnius, kad ne tik galėtumėte gražiu daiktu pasidžiaugti ilgėliau, bet ir todėl, kad vaikučiai greitai auga bei skalbiant medvilninius rūbelius jie šiek tiek susitraukia.
Daugelis jaunų mamyčių dalinasi nuoširdžiu patarimu, kad nereikėtų skubėti pirkti antrojo būtinumo daiktų kraiteliui sudaryti. Tą patį patariame ir savo skaitytojams. Nepamirškite, kad atsiradus poreikius, visada galėsite įsigyti tai, ko prireiks Jūsų buityje, o tuo tarpu – pataupykite pinigėlius vaiko ugdymui.
Na ir svarbiausia – pateiktas kūdikio kraitelis yra rekomendacinio pobūdžio, sudarytas remiantis internete ir knygose sukaupta informacija. O būsimoms mamytėms linkime malonių ir lengvų paieškų kraiteliui sudaryti!