White ball on green concrete

Privatumo politika

Nuo 2011 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimai, taikomi slapukų (angl. cookies) ir panašių priemonių, skirtų informacijos saugojimui abonento ar faktinio elektroninių ryšių paslaugų naudotojo (toliau vadinama – naudotojas) galiniuose įrenginiuose, pvz., kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, išmaniuosiuose telefonuose, naudojimui. Elektroninių ryšių įstatymas buvo pakeistas įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą, kuria buvo sustiprinta naudotojų apsauga.

Elektroninių ryšių įstatymo nuostatos taikomos nepriklausomai nuo to, ar naudojant slapukus ir panašias priemones yra tvarkomi asmens duomenys Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo prasme. Jei yra tvarkomi asmens duomenys, šių duomenų tvarkymui, kiek tai nesureguliuota Elektroninių ryšių įstatyme, papildomai taikomas ir Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas (pvz., nuostatos dėl duomenų subjektų teisių, duomenų saugumo, duomenų teikimo duomenų gavėjams, esantiems užsienio valstybėse). Šioje rekomendacijoje aptariami Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimai dėl slapukų ir panašių priemonių naudojimo ir paaiškinama, ką reikia daryti siekiant atitikti naujus reikalavimus.

Kas yra slapukas?

Slapukas yra nedidelis failas, atsiųstas į įrenginį, naudotojui besilankant atitinkamoje interneto svetainėje. Slapukų pagalba interneto svetainė atpažįsta naudotojo įrenginį (pvz., naudotojui kitą kartą apsilankius šioje interneto svetainėje). Slapukai gali būti naudojami siekiant „sekti“ naudotoją, jo elgesį, įpročius internete ir taip sukurti jo profilį. Turint naudotojo profilį, jam gali būti pateikiama naudotojo elgesiu grindžiama internetinė reklama.

Atkreiptinas dėmesys, kad Elektroninių ryšių įstatymas taikomas ne tik slapukų, bet ir panašių priemonių, pvz., „Flash“ slapukų (angl. Local Shared Objects), naudojimui. Šioje rekomendacijoje, kalbant apie slapukus ir panašias technologijas, toliau vartojamas terminas „slapukai“.

Kaip naudojami slapukai?

Kai pirmą kartą apsilankote mūsų tinklalapyje, slapukai perkeliami į Jūsų kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui identifikuoti. Tai įprasta, praktiškai visuose naršymo tinklalapiuose naudojama praktika, kuri palengvina Jums naršymą jau lankytame tinklalapyje ir supaprastina prieigą prie skelbiamos informacijos, pagreitina pačios svetainės darbą ir našumą. Dauguma tinklo naršyklių standartiškai būna nustatytos slapukams priimti, tačiau Jūs galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymą taip, kad slapukai nebūtų priimami. Tačiau norime atkreipti dėmesį, jog tokiu atveju kai kurios (ar beveik visos) www.herupa.lt tinklalapio funkcijos gali neveikti arba veikti lėčiau.

Taip pat naudojant slapukus automatiškai fiksuojami tinklalapio lankomumo duomenys: informacija, kiek lankytojų apsilankė, koks yra lankytojų interneto paslaugų teikėjo serverio srities (domeno) pavadinimas, kokia informacija dažniau skaitoma, kokius nustatymus pasirenka vartotojas ir t.t. Tai padeda mums suprasti, kaip lankytojai naudojasi tinklalapiu bei suteikia galimybę gerinti teikiamas paslaugas, supaprastinti informacijos pasiekiamumą.

Herupa.lt tinklavietėje naudojami slapukai
  • Svetainės funkciniai slapukai, leidžiantys lankytojams naršyti mūsų svetainėje ir naudotis jos funkcijomis kaip prekių įsidėjimas į krepšelį. Taip pat galime atsiųsti Jums priminimą apie nebaigtą formuoti užsakymą.

  • Svetainės analitiniai slapukai, kurių dėka galime išanalizuoti lankomiausius puslapius, populiarias prekes, pardavimų skaičius per pasirenkamą laikotarpį, dažniausiai naudojamus elektros įrenginius, naršykles. Tokiu būdu galėtume pagerinti jos veikimą ir apsipirkimo patirtį.

  • Klientų parinktis įsimenantys slapukai, skirti išsaugoti lankytojų naršymo, pirkimo pasirinkimus svetainėje. Tokiu būdu užtikrinamas paprastas ir sklandus prekių pardavimo procesas.