
Pasiruošimas kelionei, o ypač su vaikais – atsakingas etapas. O jeigu tai pirma kelionė – nieko nuostabaus, kodėl kyla šimtai klausimų. Ką pasiimti, ko nepamiršti, kas svarbu. Sulaukę daugybės mamų laiškų su klausimais paruošėme Jums atmintinę. Tai tarsi mini kelionės su vaikais enciklopedija, kurią paruošėme su vaikais apkeliavę daugybę skirtingų šalių. Atsižvelgę į kūdikio ir vyresnio vaiko poreikius.
Daiktai į kelionę su vaiku. Kelioninė vaistinėlė. Tai pagrindiniai ir svarbiausi elementai, kaip suformuoti kelioninę vaistinėlę. Šios vaistinėlės sudėtis Jums pravers ne tik keliaujant į šiltus kraštus, bet ir atostogaujant Lietuvoje ar tiesiog iškylos gamtoje metu. O ir svarbiausių daiktų sąrašas Jums pravers, kai pakuosite kelionių lagaminą.
Juk geras pasiruošimas kelionei – pusė sėkmingos kelionės. O kuo geriau pasiruošite – tuo bus smagiau ir geriau atostogauti. Tad nesukite galvos dėl kelionių daiktų sąrašo – tai mes padarėme už Jus.
Vaistinėlės sudėtis keliaujant su vaikais
Kaip išsirinkti kremą nuo saulės, į kokias savybes atkreipti dėmesį jau buvome rašę. Būtinai rekomenduojame paskaityti ruošiantis kelionei.
Po saulės vonių, visuomet sudrėkinkite kūdikio ar vaiko odelę. Jei jau taip netyčia atsitiko, kad mažasis keliauninkas nudegė – būtinai turėkite priemonių su pantenoliu.
Repelantai nuo vabzdžių ir po įkandimų
Šias priemones rekomenduojama visuomet su savimi turėti nesvarbu, kur vykstate. Net ir šiltuose pietų kraštuose dažnai pasitaiko musyčių, vabalų ir kitų nemalonių gyvių.
Žirklutės ir pincetas
Net jei ir namuose nenaudojate pinceto vaikui, bet keliaudami būtinai pasiimkte. O jei netyčia tektų traukti erkę ar pašiną?
Vaistai nuo skausmo ir temperatūros
Ibuprofenas ar paracetamolis. Taip pat rekomenduojama turėti ir sirupo ir žvakučių, jei nepadėtų vienas, naudoti kitą. Kad ir kaip bebūtų gaila, skrydžiai lėktuvu, temperatūrų skirtumai, kondicionieriai dažnai mažiausius keliauninkus paveikia.
Termometras
Net jei namuose naudojate senovišką termometrą, kelionėms rekomenduojama įsigyti elektrinį. Tai ir saugiau, ir patogiau.
Kelioninis inhaliatorius
“Keliaujančios mamos” vaikai Greta ir Oskaras visur keliauja tik su inhaliatoriumi. Greta serga astma, o Oskaras turi alerginę slogą. Todėl ne tik atšalę orai, bet ir pasikeitęs klimatas, prikibę virusiukai pirmiausiai gydomi inhaliavimu ir nosies plovimu.
Mūsų atradimas – itin mažas, belaidis ir dar sujungtas su žaidimu telefone/plančetinime kompiuteryje Herupa inhaliatorius!
Herupa Smart Mesh Plus – nešiojamas, tylus inhaliatorius visai šeimai. Naujos technologijos leidžia inhaliacijas atlikti kaip niekad lengvai ir efektyviai. Inhaliatorius programėlės (App) pagalba sujungiamas su mobiliuoju įrenginiu. Programėlės pagalba galėsite reguliuoti inhaliacijos intensyvumą, matysite vaistų suvartojimo statistiką. Prietaisas veikia visiškai be garso, tad juo galėsite naudotis net naktį ir netrukdys aplinkinių kasdieninei veiklai. Kompaktiškas ir lengvas, su komplekte esančiu dėklu tilps bet kurioje rankinėje ar lagamine. Smart Mesh Plus turi įkraunamą ličio bateriją, tad procedūrų netrukdys jokie nepatogūs laidai, jas galėsite atlikti lauke, kelionėje ar žygyje.
Vaistai nuo slogos
Kol Motiejus buvo labai mažas, šeimos gydytoja visuomet rekomenduodavo turėti Vibrocil. Dabar užsikimšus nosytei mums didžiausias pagalbininkas – hipertoninis jūros vanduo.
Greta ir Oskaras – jau didesni mūsų vaikučiai, puikiai išsiplauna nosį patys. Labai patogu kelionei pasiimti nosies plovimo buteliuką ir miltelius plovimo skysčiui gaminti.
Antihistamininiai vaistai nuo alergijos
Rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju. Jei sakysite mano vaikas nealergiškas ir nereikia, gali taip ir būti. Tačiau visuomet išlieka rizika dėl alergijos po vabzdžio (mums neįprasto) įkandimo ar kito kontakto su alergizuojančiomis medžiagomis.
Vaistai nuo pilvo bėdų, pykinimo, vėmimo, viduriavimo
Dažnai šių vaistų prireikia, jei vaiko skrandis jautresnis. O ir keliaujant dažnai pasikeičia vaiko maistas, atsiranda neįprastų produktų. O maudantis baseinuose ar vandens telkiniuose neretai vaikai netyčia gurgšteli vandens. Tai gali būti ir smecta, espumisan, gerosios bakterijos, angliukas – priklauso nuo vaiko amžiaus. Medikai rekomenduoja turėti ir Microlax klizmutę, jei vaikas turi bėdų dėl tuštinimosi.
Priemonės žaizdoms
Mums labai pasiteisinęs yra Benpanthen tepalas. Jis puikiai pasitarnauja nedidelių nudegimų, nubrozdinimų gijimo gerinimui. Taip pat visuomet turėkite paprasto ir purškiamo pleistro, sterilių tvarsčių. Nepamirškite ir dezinfektanto žaizdelėms.
Kremas odelei ir nuo iššutimų
Dažnai vaikų odelė pasikeitus oro sąlygoms, dažnam sąlyčiui su smėliu ir vandeniu susiduria su iššūkiais. Esant aukštai temperatūrai yra linkusi šusti.
Kosmetika kūdikio odelei
Higiena ypatingai svarbu keliaujant. O oda ypač keliaujant reikia rūpintis, nes ji tikrai susiduria su daugiau iššūkių. Tai ir saulė, ir karštas oras ir jūra ir smėlis. Tad būtinai turėkite su savimi prausimosi priemones, kurios nesausina odos, o ją drėkina. Kremus odos drėkinimui. Mes namuose naudojame K-MOM priemones, tad keliaudami naudojame irgi tas pačias priemones, prie kurių Motiejaus odele jau yra įpratusi. Mums labai patinka, kad šių priemonių yra mini size kelioniniai kiekiai. Labai patogu, o ir vaikui smagu turėti savo mini kosmetinę.
Šaltinis į pilną originalų straipsnį – www.keliaujanciosmamos.lt