Paskelbta Pakomentuoti

Kūdikio kraitelis. Ką būtina turėti?

www.herupa.lt kūdikio kraitelis

Laukiantis vaikelio, o ypač pirmąjį kartą, būsimoms mamytėms kyla šimtai klausimų, pradedant nuo to ką galima valgyti ir baigiant – kokius svarbiausius daiktus reikėtų turėti pasitinkant mažylį. Kūdikio kraitelis – vienas iš maloniausių rūpesčių, aplankančių paskutiniais nėštumo mėnesiais.

 

Kraitelio atsiradimo istorija ir populiarumas visame pasaulyje

Kūdikio kraitelis atsirado dar 1920-aisiais metais Suomijoje, kuomet jaunai ir nepriklausomai valstybei buvo pasiūlyta idėja padovanoti būtinųjų daiktų kraitelį visoms besilaukiančioms vaikelio šeimoms. Taip ir kilo paprasta, bet labai svarbi idėja, šiandien gerai žinoma pavadinimu – kūdikio kraitelis. Kraitelio idėja sulaukė didelio populiarumo ne tik visame pasaulyje, bet ir lietuvoje. Jau kelintus metus iš eilės daugelis lietuvos savivaldybių, besilaukiantiems vaikelio šeimynoms, dovanoja būtinųjų daiktų kraitelį.

Kūdikio kraitelis. Svarba ir jo turinys

Kiekvienai besilaukiančiai moteriai nėštumo periodas suteikia pačių įvairiausių jausmų: nuo naujų pojūčių iki malonių pasiruošimo darbų. Pagunda pirkti rūbelius, batelius, žaislus ar priemones išties didelė, bet vertėtų neskubėti ir pagalvoti, kokių daiktų išties gali prireikti ruošiantis mažylio atėjimui į šį pasaulį. Internete sklando gausybė rekomendacijų apie kūdikio kraitelio sudėtį, tad kartu su herupa.lt skaitytojais dalinamės kruopščiai atrinktu reikalingiausių daiktų sąrašu.

Vaistinėlė puikiai savijautai:

 • Kremas nuo iššutimų. Kremas skirtas naudoti tik tuomet, kai pašus ar paraus kūdikio odelė;
 • Spiritas ir kalio permanganato tirpalas bambutei. Rekomenduojama iš anksto pasikonsultuoti su savo šeimos gydytojų dėl bambutės priežiūros priemonių.
 • Lašiukai nuo pilvo pūtimo. Jeigu jaučiate, kad Jūsų mažyliui skaudą pilvuką, turėkite šiuos lašiukus atsargoje. Visada rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų lašiukų Jūsų mažyliui.
 • Jaučiate, kad Jūsų vaikas karščiuoja? Rekomenduojame turėti termometrą! O jeigu šis prietaisas elektrinis – Jums taps tikru pagalbininku norint greitai ir patogiai nustatyti temperatūrą.

Higienos priemonės kūdikio švarai:

 • Vonelė. Būtinas daiktas, palengvinantis kūdikio prausimo procecą. Rekomenduojama įsigyti vos didesnę vonelę, kadangi, kaip žinia – vaikai greitai auga.
 • Nagų žirklutės. Nagų žirklutės su bukais galais, skirtos mažiems kūdikio nagučiams prižiūrėti.
 • Nosies aspiratorius. Kūdikio kvėpavimo palengvinimui ir slogos suvaldymui rekomenduojame turėti elektrinį nosies aspiratorių. Šio prietaiso dėka greitai ir paprastai išvalysite kūdikio nosytės ertmę ir palengvinsite kvėpavimą. Su elektriniu nosies aspiratoriumi higieniškai prižiūrėsite vaiko nosytę, todėl galėsite pamiršti jau seniai nusistovėjusius nosies valymo metodus.
 • Inhaliatorius. Užpuolus slogai, gerklės skausmui ar net esant alergijoms, rekomenduojama naudotis inhaliatoriumi. Belaidis inhaliatorius taps tikru pagalbininku vaikelio kvėpavimo takams.
 • Drėgnos servetėlės. Drėgnos servetėlės tikras pagalbininkas, padėsiantis išvalyti kūdikio užpakaliuką, tad keisdama sauskelnes užtruksite kur kas trumpiau.
 • Sauskelnės arba vystyklai. Galima rinktis tarp vienkartinių sauskelnių arba daugkartinio naudojimo vystyklų. Kainos atžvilgiu sutvarkyti kūdikio užpakaliuką užtruksite trumpiau naudojantis vienkartinėmis sauskelnėmis, kadangi daugkartinio naudojimo vystyklai užiims daugiau laiko juos skalbiant.
 • Muiliukas arba prausiklis. Specialus, jautriai kūdikio odai skirtas muiliukas arba prausiklis. Rekomenduojama, kad priemonė būtų.

Patogiam maitinimui:

 • Buteliukas. Tiek, kiek prireiks, norint spėti juos išplauti ir sterilizuoti.
 • Čiulptukas. Teorijų apie čiulptukus galima išgirsti įvairiausių, tad pagal vaikutį galite nuspręst ar ši priemonė Jums reikalinga.
 • Žindukas. Tiek, kiek prireiks, norint spėti juos išplauti ir sterilizuoti.
 • Marlės. Puiki apsauga vaikeliui atpilant.
 • Tepalas krūtinei. Tai tarytum pagalba mamos krūtinei žindymo metu. Kuomet vaikas jau išmoks teisingai žįsti, šio tepalo jau nebeprireiks.

Ramybės ir poilsio zona – vaiko kambarys:

 • Lovytė su čiužinuku. Patariame išsirinkti lovytę, atitinkančią individualius poreikius.
 • Patalynės komplektai.
 • Vystyklai arba pervystymo patiesaliukai.
 • Vežimėlis. Rinkoje galima rasti nuo tradicinių iki sportinio varianto vežimėlių.
 • Automobilinė kėdutė. Būtina auto-kėdutė, norint keliauti mašina kartu su vaiku.

Lopšys, šilta anklodė, vystymosi stalas, linguojanti kėdutė, miegmaišis ir daugelis kitų daiktų, skirtų kokybiškam kūdikio poilsiui, nėra pirmo būtinumo, bet pagal Jūsų poreikius gali papildyti kūdikio kraitelį.

Drabužiai:

 • Kepurėlė. Kepurėlė rekomenduojame natūralaus pluošto. Ypač pagelbės saugant ausytes visais metų laikais.
 • Smėlinukai. Ilgų ar trumpų rankovių smėlinukus galite rinktis priklausomai nuo metų laiko.
 • Šliaužtinukai.
 • Kojinaitės.

Rekomenduojama įsigyti natūralaus pluošto – medvilninius drabužėlius kūdikiams. Taipogi, renkantis kūdikio kraitelį, pravers patarimas pirkti drabužėlius, smėlinukus, šliaužtinukus, kojinaites ar avalynę keliais dydžiais didesnius, kad ne tik galėtumėte gražiu daiktu pasidžiaugti ilgėliau, bet ir todėl, kad vaikučiai greitai auga bei skalbiant medvilninius rūbelius jie šiek tiek susitraukia.

Daugelis jaunų mamyčių dalinasi nuoširdžiu patarimu, kad nereikėtų skubėti pirkti antrojo būtinumo daiktų kraiteliui sudaryti. Tą patį patariame ir savo skaitytojams. Nepamirškite, kad atsiradus poreikius, visada galėsite įsigyti tai, ko prireiks Jūsų buityje, o tuo tarpu – pataupykite pinigėlius vaiko ugdymui.

Na ir svarbiausia – pateiktas kūdikio kraitelis yra rekomendacinio pobūdžio, sudarytas remiantis internete ir knygose sukaupta informacija. O būsimoms mamytėms linkime malonių ir lengvų paieškų kraiteliui sudaryti!

Paskelbta Pakomentuoti

Daiktai į kelionę su vaiku. Kelioninė vaistinėlė

www.herupa.lt - inhaliatoriai, aspiratoriai visai šeimai. Svarbūs daiktai kelionės metu. Kelioninė vaistinėle

Pasiruošimas kelionei, o ypač su vaikais – atsakingas etapas. O jeigu tai pirma kelionė – nieko nuostabaus, kodėl kyla šimtai klausimų. Ką pasiimti, ko nepamiršti, kas svarbu. Sulaukę daugybės mamų laiškų su klausimais paruošėme Jums atmintinę. Tai tarsi mini kelionės su vaikais enciklopedija, kurią paruošėme su vaikais apkeliavę daugybę skirtingų šalių. Atsižvelgę į kūdikio ir vyresnio vaiko poreikius.

Daiktai į kelionę su vaiku. Kelioninė vaistinėlė. Tai pagrindiniai ir svarbiausi elementai, kaip suformuoti kelioninę vaistinėlę. Šios vaistinėlės sudėtis Jums pravers ne tik keliaujant į šiltus kraštus, bet ir atostogaujant Lietuvoje ar tiesiog iškylos gamtoje metu. O ir svarbiausių daiktų sąrašas Jums pravers, kai pakuosite kelionių lagaminą.

Juk geras pasiruošimas kelionei – pusė sėkmingos kelionės. O kuo geriau pasiruošite – tuo bus smagiau ir geriau atostogauti. Tad nesukite galvos dėl kelionių daiktų sąrašo – tai mes padarėme už Jus.

Vaistinėlės sudėtis keliaujant su vaikais

Kaip išsirinkti kremą nuo saulės, į kokias savybes atkreipti dėmesį jau buvome rašę. Būtinai rekomenduojame paskaityti ruošiantis kelionei.

Po saulės vonių, visuomet sudrėkinkite kūdikio ar vaiko odelę. Jei jau taip netyčia atsitiko, kad mažasis keliauninkas nudegė – būtinai turėkite priemonių su pantenoliu.

Repelantai nuo vabzdžių ir po įkandimų

Šias priemones rekomenduojama visuomet su savimi turėti nesvarbu, kur vykstate. Net ir šiltuose pietų kraštuose dažnai pasitaiko musyčių, vabalų ir kitų nemalonių gyvių.

Žirklutės ir pincetas

Net jei ir namuose nenaudojate pinceto vaikui, bet keliaudami būtinai pasiimkte. O jei netyčia tektų traukti erkę ar pašiną?

Vaistai nuo skausmo ir temperatūros

Ibuprofenas ar paracetamolis. Taip pat rekomenduojama turėti ir sirupo ir žvakučių, jei nepadėtų vienas, naudoti kitą. Kad ir kaip bebūtų gaila, skrydžiai lėktuvu, temperatūrų skirtumai, kondicionieriai dažnai mažiausius keliauninkus paveikia.

Termometras

Net jei namuose naudojate senovišką termometrą, kelionėms rekomenduojama įsigyti elektrinį. Tai ir saugiau, ir patogiau.

Kelioninis inhaliatorius

“Keliaujančios mamos” vaikai Greta ir Oskaras visur keliauja tik su inhaliatoriumi. Greta serga astma, o Oskaras turi alerginę slogą. Todėl ne tik atšalę orai, bet ir pasikeitęs klimatas, prikibę virusiukai pirmiausiai gydomi inhaliavimu ir nosies plovimu.

Mūsų atradimas – itin mažas, belaidis ir dar sujungtas su žaidimu telefone/plančetinime kompiuteryje Herupa inhaliatorius! 

Herupa Smart Mesh Plus – nešiojamas, tylus inhaliatorius visai šeimai. Naujos technologijos leidžia inhaliacijas atlikti kaip niekad lengvai ir efektyviai. Inhaliatorius programėlės (App) pagalba sujungiamas su mobiliuoju įrenginiu. Programėlės pagalba galėsite reguliuoti inhaliacijos intensyvumą, matysite vaistų suvartojimo statistiką. Prietaisas veikia visiškai be garso, tad juo galėsite naudotis net naktį ir netrukdys aplinkinių kasdieninei veiklai. Kompaktiškas ir lengvas, su komplekte esančiu dėklu tilps bet kurioje rankinėje ar lagamine. Smart Mesh Plus turi įkraunamą ličio bateriją, tad procedūrų netrukdys jokie nepatogūs laidai, jas galėsite atlikti lauke, kelionėje ar žygyje.

Vaistai nuo slogos

Kol Motiejus buvo labai mažas, šeimos gydytoja visuomet rekomenduodavo turėti Vibrocil. Dabar užsikimšus nosytei mums didžiausias pagalbininkas – hipertoninis jūros vanduo.

Greta ir Oskaras – jau didesni mūsų vaikučiai, puikiai išsiplauna nosį patys. Labai patogu kelionei pasiimti nosies plovimo buteliuką ir miltelius plovimo skysčiui gaminti.

Antihistamininiai vaistai nuo alergijos

Rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju. Jei sakysite mano vaikas nealergiškas ir nereikia, gali taip ir būti. Tačiau visuomet išlieka rizika dėl alergijos po vabzdžio (mums neįprasto) įkandimo ar kito kontakto su alergizuojančiomis medžiagomis.

Vaistai nuo pilvo bėdų, pykinimo, vėmimo, viduriavimo

Dažnai šių vaistų prireikia, jei vaiko skrandis jautresnis. O ir keliaujant dažnai pasikeičia vaiko maistas, atsiranda neįprastų produktų. O maudantis baseinuose ar vandens telkiniuose neretai vaikai netyčia gurgšteli vandens. Tai gali būti ir smecta, espumisan, gerosios bakterijos, angliukas – priklauso nuo vaiko amžiaus. Medikai rekomenduoja turėti ir Microlax klizmutę, jei vaikas turi bėdų dėl tuštinimosi.

Priemonės žaizdoms

Mums labai pasiteisinęs yra Benpanthen tepalas. Jis puikiai pasitarnauja nedidelių nudegimų, nubrozdinimų gijimo gerinimui. Taip pat visuomet turėkite paprasto ir purškiamo pleistro, sterilių tvarsčių. Nepamirškite ir dezinfektanto žaizdelėms.

Kremas odelei ir nuo iššutimų

Dažnai vaikų odelė pasikeitus oro sąlygoms, dažnam sąlyčiui su smėliu ir vandeniu susiduria su iššūkiais. Esant aukštai temperatūrai yra linkusi šusti.

Kosmetika kūdikio odelei

Higiena ypatingai svarbu keliaujant. O oda ypač keliaujant reikia rūpintis, nes ji tikrai susiduria su daugiau iššūkių. Tai ir saulė, ir karštas oras ir jūra ir smėlis. Tad būtinai turėkite su savimi prausimosi priemones, kurios nesausina odos, o ją drėkina. Kremus odos drėkinimui. Mes namuose naudojame K-MOM priemones, tad keliaudami naudojame irgi tas pačias priemones, prie kurių Motiejaus odele jau yra įpratusi. Mums labai patinka, kad šių priemonių yra mini size kelioniniai kiekiai. Labai patogu, o ir vaikui smagu turėti savo mini kosmetinę.

Šaltinis į pilną originalų straipsnį – www.keliaujanciosmamos.lt

Paskelbta Pakomentuoti

Inhaliatorius – puikus būdas kovoti su pavasarine alergija!

www.herupa.lt inhaliatoriai - kaip kovoti su šienlige?

Pabudusi gamta, o kartu ir besiskleidžiantys augalų pumpurai toli gražu džiugina ne visus. Vis stipriau vėjo atpučiamos žiedadulkės iššaukia taip nelauktą alergiją – šienligę. Šienligės sukeliamos reakcijos dažniausiai pasireiškia prasidėjus ankstyvam pavasariui ir baigiantis vasarai.

Nuolatinė sloga, čiaudulys, ašarojimas, perštinti gerklė ir net dusinimas tampa nuolatiniu ir labai nemaloniu draugu šiltuoju metu periodu. Norime pasidalinti keletu praktinių patarimų, kad bent buvimas namuose leistų pamiršti alergijos sukeliamus nepatogumus.

Žiedadulkių pašalinimas nuo paviršių

Grįžus iš lauko, patariame pasikeisti drabužius. Tikrai taip – drabužius! Audinyje įstrigusios žiedadulkės dar ilgą laiką namuose gali priminti šienligės sukeliamus nepatogumus. Taip pat rekomenduojame nosies, akių, gerklės gleivinės skalavimą. Grįžus iš lauko žiedadulkių žydėjimo metu, reikėtų išsiplauti nosį, akis, burną. Galima tai padaryti ir su paprastu vandeniu. Labai efektyvus būdas – grįžus iš po lauko reikėtų išsimaudyti duše. Dušas iš esmės nuplaus visas likusias žiedadulkes, kurių gali būti įstrigę ir plaukuose. Taip pat prieš einant į lauką, pasitepkite nosies vidų vazelinu. Vazelinas neleis žiedadulkėms prasiskverbti į gleivinę.

Inhaliatorius – papildoma pagalba kvėpavimo takams

Turintys šią alergiją labai gerai žino jos sukeliamus padarinius: sudirgusios, išsausėjusios akys, nuo nuolatinio nosies pūtimo sušerpetojusi, išberta veido oda, sausumo pojūtis kvėpavimo takuose ir daug kitų nemalonių požymių. Alergiški žiedadulkėms žmonės ieško įvairiausių būdų, kaip sau padėti ir bent trumpam pamiršti šienligės sukeliamus simptomus. Nors alergiją slopinantys vaistai išlieka pačiu populiariausiu pasirinkimu, bet vis dažniau lietuviai į savo kasdienybę įtraukia ir naujuosius gydymosi prietaisus – inhaliatorius!

Ne paslaptis, kad inhaliatorius pasižymi natūraliu gydomuoju veikimo principu, kadangi inhaliacijos metu naudojamas mineralinis vanduo arba gydytojo paskirti specialūs vaistai yra paverčiami smulkiais lašeliais, kurie tampa tinkami mums įkvėpti. Inhaliatoriaus skleidžiamas garas puikiai sudrėkina kvėpavimo takus, sumažina bronchų spazmus, palengvina sekreciją ir kitus šienligės sukeliamus padarinius. Šiuolaikinio dizaino inhaliatorius taps neišskiriamu Jūsų draugu, kadangi jis yra kompatiškas, patogaus valdymo ir tyliai veikia!

Tegu atėjęs gražiausias metų laikas, sužydėjęs spalvingais žiedais, neša vien džiaugsmą Jūsų akims ir malonumą kūnui ! Lengvų įkvėpimų!

Paskelbta Pakomentuoti

Inhaliatorius ir jo nauda mūsų organizmui

Vaikai peršalimo ligomis serga daug dažniau nei suaugusieji, todėl dažnas tėvelis ieško kuo sveikesnių ir natūralesnių būdų kovojant su peršalimo ar kvėpavimo takų ligomis. Tokiais atvejais inhaliatorius tampa puikiu pagalbininku užkirsti kelią peršalimo bei kvėpavimo ligoms!

Vaikai peršalimo ligomis serga daug dažniau nei suaugusieji, todėl dažnas tėvelis ieško kuo sveikesnių ir natūralesnių būdų kovojant su peršalimo ar kvėpavimo takų ligomis. Tokiais atvejais inhaliatorius tampa puikiu pagalbininku užkirsti kelią peršalimo bei kvėpavimo ligoms!

Ko gero, ne kartą yra tekę girdėti aplinkinius kalbant apie sveiką inhaliaciją namuose, bet patiems dar neteko išbandyti? Mielas skaitytojau, „Herupa Smart Mesh” komanda nori Jus supažindinti su inhaliatoriaus teikiamomis naudomis!

Kuo ypatingas šis, visų išgirtas, prietaisas? Inhaliatorius – tai unikalus prietaisas, skirtas profilaktiniam naudojimui, peršalimui bei kvėpavimo takų ligoms gydyti. Inhaliatorius pasižymi itin sveiku ir natūraliu veikimo principu, kadangi inhaliacijos metu naudojamos tokios medžiagos, kaip: mineralinis vanduo, druskos tirpalas arba specialūs gydytojo paskirti vaistai. Naudojamos medžiagos yra paverčiamos smulkiais lašeliais, kurie tampa tinkami mums įkvėpti.

Inhaliacijos nauda:

 • puiki alternatyva nuo vaistų naudojimo
 • profilaktinio naudojimo galimybė
 • subalansuota ir vaikams, ir suaugusiems
 • efektyvus ir paprastas būdas slogos gydymui
 • lengvina atsikosėjimą
 • padeda gydyti kvėpavimo takų ligas, tokias kaip: laringitą, bronchitą, astmą, plaučių uždegimą ir t.t.

O išmanieji „Herupa Smart Mesh” inhaliatoriai išskirtiniai savo patogiu ir įdomiu naudojimu, kadangi pasižymi tokiomis savybėmis, kaip lengvumas ir begarsis veikimas. O vaikams dažnai tampa neišskiriamu draugu! Inhaliatorius – tai prietaisas, kurį vieną kartą pabandžius, sustoti naudoti nesinorės niekada!